جهت مشاوره و راهنمایی برای افتتاح استودیو ایکس بادی اکتیو تماس بگیرید.
تهران،پاسداران دروس،کماسائی
پلاک 1

دستگاه EMS

دستگاه EMS

دستگاه EMS چیست؟

 
دستگاه EMS مخفف تحریک الکتریکی عضله( Electrical Muscle Stimulation)  یا Electromyostimulationاست. خوب سعی می کنم به زبان ساده و قابل فهم برایتان توضیح بدهم. ما برای اینکه بتوانیم عضله خود را منقبض کنیم. و حرکتی در بدن ایجاد کنیم. ابتدا دستور را در مغز که مرکز فرماندهی بدن است صادر می کنیم. به طور خلاصه ای ام اس روشی است که در آن این دستور به جای مغز از یک دستگاه صادر می شود.
اما چطور؟
این دستگاه که تولید کننده پالس های الکتریکی است به وسیله الکترود به عضلات مد نظر متصل می شود. تعداد و شدت انقباض در ثانیه افزایش می یابد. نام دستگاهی هم که در این روش به کار می رود. همان ای ام اس است. پس تا اینجا فهمیدیم چیزی به نام ورزش ems وجود ندارد. ای ام اس یک دستگاه و روش است برای تحریک بیشتر عضلات نه یک ورزش.
دستگاه ems
خرید دستگاه EMS

خرید دستگاه ems

 
 
خرید دستگاه ems ، توصیه می کنیم اگر قصد دارید از طریق متد ems، ورزش کنید و به اندام ایده آل خود برسید،. حتما پس از مطالعه و تحقیق این روش را امتحان کنید. ما یک یا دو جلسه تمرین 20 دقیقه ای را در هفته توصیه می کنیم. یک جلسه تمرین ۲۰ دقیقه ای ایکس بادی علی رغم اینکه بسیار سرگرم کننده است، می تواند مشکلات جسمی که امروزه بیش از ۹۰ درصد افراد جوامع مدرن با آن درگیر هستند،. از قبیل اضافه وزن. بی تحرکی و کمبود وقت برای ورزش کردن را حل کند و احساس اعتماد به نفس بیشتری را در افراد ایجاد کند.

ورزش EMS چیست؟ مزایا و عوارض

اگر علاقه مندید تا درباره ای ام اس EMS  این مد جدید و لوکس دنیای فیتنس و تناسب اندام بیشتر بدانید. حتما این مطلب را تا انتها بخوانید. با پیشرفت سریع تکنولوژی. هر روز شاهد خودنمایی ابزارهای جدیدی در حیطه ورزش و تناسب اندام هستیم. روش های تمرینی و ابزارهای ورزشی که در یک دوره مد می شوند. و چندسال بعد هیچ خبری از آنها نیست.
 
متاسفانه خیلی از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی و صرفاً بر اساس شنیده ها به دنبال پیروی از مدهای روز فیتنس و تناسب اندام می روند و در نهایت به دلیل عدم نتیجه گیری از روش های مختلف از ورزش کردن زده می شوند.
 
واقعیت این است که بعضی از این ابزارها و روش های نوین کاربردی هستند و باعث می شوند. کارایی ما در تمرین افزایش پیدا کند و بعضی هم بی فایده هستند و صرفاً با هیاهوی تبلیغاتی همه گیر می شوند.

عوارض دستگاه EMS ای ام اس

 

سازمان غذا و داروی امریکا نگرانی خود را از عوارض دستگاه EMS ای ام اس به دلیل استفاده بی رویه بیشتر از حد مجاز اعلام کرده .اما این دستگاه و متد را رد نکرده. بلکه توصیه های لازم را انجام داده جدا از این این دستگاه باید در کنار مربی مخصوص صورت گیرد. تا شرایط بدنی هر فرد را انالیز کرده و از تنظیمات نامربوط اسفاده نکند. بنابر این برای دستگاه EMS ای ام اس افراد مبتدی که خودشان میخواهند .تمرینات را انجام دهند مناسب نیست و از عوارض دستگاه EMS ای ام اس به شمار می اید.

آیا ای ام اس EMS باعث لاغری می شود؟

 
 
ادعای اصلی کمپانی های تولید کننده جلیقه های ای ام اس این است که محصولاتشان فعالیت عضلانی را به شدت بالا می برد. و انجام تمرین با آنها کالری سوزی را تا چند برابر افزایش می دهد. پس می توانید با EMS کمتر تمرین کنید و بیشتر کالری بسوزانید. چیزی که اکثر خیلی ها به دنبال آن هستند.
اما در مورد ای ام اس خوشبختانه همه افراد توان مالی استفاده از این ابزارها را ندارند تا خودشان را ناامید کنند و کمپانی ها و استودیوهای ای ام اس را سرمایه دار! قیمت جلیقه های تمرینی ای ام اس از 400 الی 950 میلیون تومان متغیر است و استودیو های متعددی که در کشور راه اندازی شده بابت ۲۰الی ۳۰دقیقه تمرین هزینه ای بین ۱۵۰الی ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر جلسه از شما دریافت می کنند.
ایکس بادی چیست ؟

کاربرد EMS چیست؟

 

 

 

پس از آن کاربرد اصلی آن در فیزیوتراپی و بازتوانی مشکلات اسکلتی-عضلانی بوده است . با این روش می توان بدون حرکت مفاصل عضلات را تحریک و تقویت کرد. و در موارد آسیب دیدگی از آتروفی یا همان تحلیل عضلانی پیشگیری کرد.
سابقه این دستگاه در ورزش به سال ۱۹۶۰ برمی گردد. جایی که برای اولین بار ورزشکاران شوروی سابق از روش آن برای آماده سازی خود استفاده کردند. و ادعا کردند این روش نیروی عضلانی را تا 90درصد افزایش می دهد. یکی از کاربردهای دیگر ای ام اس در ورزش حرفه ای ریکاوری است. در سال های اخیر EMS وارد حیطه تناسب اندام شده است و کمپانی های متعددی EMS های پوشیدنی را تولید کرده اند که به صورت بی سیم با هدایت مربی کنترل می شوند. این پدیده جدید دنیای فیتنس ادعاها، مزایا و معایبی دارد که در ادامه درباره آن صبحت می کنم.

تمرینات بدنسازی و لاغری با EMS

 

 

ساخت عضله بدون چربی هدفی است. که ما با استفاده از متد EMS دنبال میکنیم .همانطور که میدانید چربی ها حجم بیشتری از عضله اشغال کرده اند. همچنین برای ساخت عضله ها انرژی خیلی زیادی مصرف میشود این به معنی عضله سازی و کاهش ساز است.
درباره چربی سوزی بیشتر بدانید
در یک تحقیق در دانشگاه المان بعد از استفاده و رژیم مناسب هر فرد در خانم ها اتفاقی افتاد این بود که بدون تغییر چشمگیر در وزنشان شاهد کم شدن دور کمر باسن و ران ها بودند و در اقایان کاهش ساز شکم و افزایش عضلات بازو تغییری بود که ایجاد شده بود
فقط 20 دقیقه در هر جلسه و در هفته دوبار کافی است، تا شاهد نتیجه دلخواه خود باشید.

خلاصه کلام

 

ای ام اس EMS پوشیدنی یک مد جدید و لوکس در دنیای فیتنس است این ابزار می تواند در ورزش حرفه ای، فیزیوتراپی، بازتوانی و اصلاح وضعیت بدنی کاربردهایی داشته باشد اما شواهد علمی درباره اثرگذاری آن بر تناسب است.