جهت مشاوره و راهنمایی برای افتتاح استودیو ایکس بادی اکتیو تماس بگیرید.
تهران،پاسداران دروس،کماسائی
پلاک 1

ورزش EMS چیست؟ مزایا و عوارض · ایکس بادی تنها نمایندگی انحصاری در خاورمیانه %

ورزش EMS چیست؟ مزایا و عوارض

ورزش EMS چیست؟ مزایا و عوارض

اگر علاقه مندید تا درباره ای ام اس EMS  این مد جدید و لوکس دنیای فیتنس و تناسب اندام بیشتر بدانید. حتما این مطلب را تا انتها بخوانید. با پیشرفت سریع تکنولوژی. هر روز شاهد خودنمایی ابزارهای جدیدی در حیطه ورزش و تناسب اندام هستیم. روش های تمرینی و ابزارهای ورزشی که در یک دوره مد می شوند. و چندسال بعد هیچ خبری از آنها نیست.

متاسفانه خیلی از افراد به دلیل عدم آگاهی کافی و صرفاً بر اساس شنیده ها به دنبال پیروی از مدهای روز فیتنس و تناسب اندام می روند و در نهایت به دلیل عدم نتیجه گیری از روش های مختلف از ورزش کردن زده می شوند.

واقعیت این است که بعضی از این ابزارها و روش های نوین کاربردی هستند و باعث می شوند. کارایی ما در تمرین افزایش پیدا کند و بعضی هم بی فایده هستند و صرفاً با هیاهوی تبلیغاتی همه گیر می شوند.

اما هدف ما تجارت با دروغ گفتن به شما نیست. هدف اصلی من و تیم ما. آگاهی رسانی درباره روش ها و ابزارهای جدید است تا بتوانید با اطلاعات دقیق و علمی. انتخاب های درستی برای رسیدن به تناسب اندام داشته باشید.

یکی از این روش ها که اخیراً اسمش را زیاد می شونیم . استودیو های آن تقریباً در همه شهرهای کشور راه اندازی شده ای ام اس (EMS) است. تبلیغاتش را حتما دیده  اید: سوزاندن 2200کالری در ۲۰دقیقه با EMS، کاهش وزن سریع با EMS. چربی سوزی موضعی با EMS. رفع سلولیت با EMS. فرم گیری باسن و ران با EMS و … 

ای ام اس EMS چیست؟

ای ام اس EMS مخفف تحریک الکتریکی عضله( Electrical Muscle Stimulation)  یا Electromyostimulationاست. خوب سعی می کنم به زبان ساده و قابل فهم برایتان توضیح بدهم. ما برای اینکه بتوانیم عضله خود را منقبض کنیم. و حرکتی در بدن ایجاد کنیم. ابتدا دستور را در مغز که مرکز فرماندهی بدن است صادر می کنیم. به طور خلاصه ای ام اس روشی است که در آن این دستور به جای مغز از یک دستگاه صادر می شود. اما چطور؟

این دستگاه که تولید کننده پالس های الکتریکی است به وسیله الکترود به عضلات مد نظر متصل می شود. تعداد و شدت انقباض در ثانیه افزایش می یابد. نام دستگاهی هم که در این روش به کار می رود. همان ای ام اس است. پس تا اینجا فهمیدیم چیزی به نام ورزش ems وجود ندارد. ای ام اس یک دستگاه و روش است برای تحریک بیشتر عضلات نه یک ورزش.

کاربرد EMS چیست؟

ای ام اس برای اولین بار در قرن ۱۸ ابداع شد . پس از آن کاربرد اصلی آن در فیزیوتراپی و بازتوانی مشکلات اسکلتی-عضلانی بوده است . با این روش می توان بدون حرکت مفاصل عضلات را تحریک و تقویت کرد. و در موارد آسیب دیدگی از آتروفی یا همان تحلیل عضلانی پیشگیری کرد. جالب است بدانید در آمریکا سازمان غذا و دارو بر استفاده از دستگاه های ای ام اس نظارت می کند و قوانین خاصی برای آن وجود دارد.

سابقه این دستگاه در ورزش به سال ۱۹۶۰ برمی گردد. جایی که برای اولین بار ورزشکاران شوروی سابق از روش آن برای آماده سازی خود استفاده کردند. و ادعا کردند این روش نیروی عضلانی را تا 90درصد افزایش می دهد. یکی از کاربردهای دیگر ای ام اس در ورزش حرفه ای ریکاوری است. که از اهمیت زیادی برای ورزشکاران برخوردار است. در سال های اخیر EMS وارد حیطه تناسب اندام شده است و کمپانی های متعددی EMS های پوشیدنی (جلیقه ها و لباس های کل بدن) EMS Whole Body را تولید کرده اند که به صورت بی سیم (Wireless) توسط یک تبلت و با هدایت مربی کنترل می شوند. این پدیده جدید دنیای فیتنس ادعاها، مزایا و معایبی دارد که در ادامه درباره آن صبحت می کنم.

آیا ای ام اس EMS باعث لاغری می شود؟

ادعای اصلی کمپانی های تولید کننده جلیقه های ای ام اس این است که محصولاتشان فعالیت عضلانی را به شدت بالا می برد. و انجام تمرین با آنها کالری سوزی را تا چند برابر افزایش می دهد. پس می توانید با EMS کمتر تمرین کنید و بیشتر کالری بسوزانید. چیزی که اکثر خیلی ها به دنبال آن هستند.

بعضی ها بدون ذره ای فکر، هر راهی که ادعا می کند به وسیله آن می توان بیشتر خورد و کمتر فعالیت کرد و خوش اندام شد را امتحان می کنند. ماساژ لاغری و …! اما در مورد ای ام اس خوشبختانه همه افراد توان مالی استفاده از این ابزارها را ندارند تا خودشان را ناامید کنند و کمپانی ها و استودیوهای ای ام اس را سرمایه دار! قیمت جلیقه های تمرینی ای ام اس از 400 الی 950 میلیون تومان متغیر است و استودیو های متعددی که در کشور راه اندازی شده بابت ۲۰الی ۳۰دقیقه تمرین هزینه ای بین ۱۵۰الی ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر جلسه از شما دریافت می کنند.

خلاصه کلام

ای ام اس EMS پوشیدنی یک مد جدید و لوکس در دنیای فیتنس است این ابزار می تواند در ورزش حرفه ای، فیزیوتراپی، بازتوانی و اصلاح وضعیت بدنی کاربردهایی داشته باشد اما شواهد علمی درباره اثرگذاری آن بر تناسب است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.